chladic


Originální chladiče Toyota
 

•  vysoká účinnost chlazení
•  vyrobeny dle původních konstrukčních rozměrů vozidla
•  testovány dle náročných standardů Toyota
•  v nabídce též cenově výhodné chladiče Toyota Optifit s cenou o 30% nižší než první výbava

Nezbytnost každého motoru
Není to něco, co běžný řidič považuje za něco důležitého, ale prakticky pro každé moderní vozidlo je chladič nezbytností zajišťující funkčnost celku. Tichý a neviditelný hráč ukrytý pod kapotou, který je v provozu kdykoli je motor zapnutý, aby z něho odváděl přebytečné teplo. Bez jeho správné funkce by se motor brzy přehřál a následně zadřel, což by vedlo k nákladné opravě.

Účinnost chladičů
Tak jak vozidlo stárne dochází ke snižování chladicího účinku chladiče. Jeho jemné kanálky a žebrování zajišťující odvod motorového tepla se postupně zanášejí drobnými částicemi a snižují jak výkon chladiče a tak i motoru samotného. Bylo zjištěno, že 3 roky provozovaný chladič má chladicí účinek nejvýše 92% oproti původnímu stavu.

Ekonomicky výhodné chladiče Toyota Optifit
Vedle chladičů tzv. původní výbavy, které se používají při kompletaci nových vozidel a dále pro trh s náhradními díly Vám TOYOTA nabízí i chladiče z ekonomické řady Toyota Optifit. Chladiče Toyota Optifit jsou cenově atraktivním a zároveň spolehlivým řešením přispívající ke snížení nákladů na opravu havarovaných vozidel (až 80% všech výměn chladičů je vyvoláno havárií vozidla). Jejich cenové zvýhodnění oproti chladičům první výbavy je až 30%.

Některé neoriginální chladiče mají chladicí účinek až o 15 až 20% nižší než chladiče Optifit a to zapřičiňuje rychlejší vybíjení akumulátoru způsobené častým spínáním větráku chladiče, vyšší CO2 a spotřebu paliva, nižší výkonnost motoru a celkově vyšší provozní náklady. Chladiče Toyota Optifit jsou vyrobeny původním dodavatelem a ze stejných částí jako chladiče první výbavy. Jejich další výhodou je, že bezproblémově pasují