spojka


Originální spojka Toyota

•  vysoká spolehlivost a prodloužená životnost třecích materiálů (o 20-40% delší)
•  tichý chod a snížené vibrace
•  optimální funkce a přesná montáž díky navržení pro každý konkrétní model zvlášť
•  v nabídce také renovované spojkové sady s cenou až o 45% nižší oproti první výbavě

K čemu spojka slouží?
Spojka přenáší točivý moment motoru do převodovky a dále k poháněným kolům, umožňuje změnu převodových stupňů a pohlcuje hluky a vibrace.

Jak poznáte, kdy je spojka opotřebovaná?
Účinnost spojky se postupně snižuje jako důsledek opotřebení třecí lamely. Projevujícími se znaky opotřebované spojky jsou obtížné rozjíždění, chvění, hluky a zvýšená spotřeba paliva.

Zde je několik vlastností, které nabízí originální spojky Toyota:
•  Bezproblémový chod
Třecí lamely originálních spojek Toyota jsou opatřeny drážkami, které zaručují hladký chod. Mnoho konkurenčních produktů je nemá, a to způsobuje jejich škubání a chvění.

•  Snížené chvění
Torzní tlumiče kmitů spojkových lamel jsou navrženy tak, aby tlumily hluky a chvění, a aby zajišťovaly plynulé rozjíždění a hladkou akceleraci. Tlumiče kmitů originálních spojek Toyota jsou zkonstruovány, aby odpovídaly charakteristice každého konkrétního modelu. Neoriginální produkty často vypadají podobně, avšak jejich charakteristika není vždy optimální.

•  Delší životnost
Membránové pružiny originálních přítlačných talířů Toyota jsou za účelem zvýšení trvanlivosti a prodloužení životnosti vytvrzeny. Bez této zvýšené ochrany se mohou neoriginální pružiny ohnout nebo snáze opotřebit, což snižuje životnost spojky.

Výměnné spojkové sady z ekonomické řady dílů Toyota Optifit
Bylo zjištěno, že ke konci životnosti spojky, kdy spojkové obložení je opotřebené a spojka nefunkční je kolem 65 % materiálu spojky zcela ve vynikajícím stavu a může být ekonomicky renovováno a znovu použito.

Renovovaná spojková sada Optifit, skládající se z lamely, přítlačného talíře a ložiska, je originálním výrobkem Toyota, jehož hlavní nosné části byly kvalifikovaně a průmyslovým způsobem renovovány a za použití nových komponent zkompletovány. Renovovaná spojková sada Toyota Optifit je spolehlivou a k životnímu prostředí šetrnou volbou, která zákazníkovi ušetří až 45% z ceny oproti dílu původní výbavy. Podmínkou pro zachování výhodné ceny a zároveň i výměnného systému renovovaných dílů je nutno zajistit vrácení původní opotřebené lamely a přítlačného talíře (ložisko se nerenovuje a proto nevrací).

Více informací o této řadě produktů získáte u našeho specialisty.