vyfuk


Originální výfuky Toyota
 

•  dlouhodobá životnost
•  dokonale pasují a perfektně fungují díky jejich navržení speciálně pro konkrétní model Toyota a dle původních specifikací vozu
•  optimální tlumení od hluku a akustický komfort
•  konstrukce odolávající rázům
•  tlumiče výfuku Toyota Optifit s cenou až o 40% nižší
 
Obecně se průměrná doba životnosti výfuků, díky použití nerezových materiálů, prodlužila a je nepravděpodobné, že k výměně některé z jeho částí dojde během záruční doby vozidla. Ve většině případů jsou zákazníci objednávající si výfuk již majiteli starších vozidel. Ti, vzhledem ke stáří vozu již vyhledávají cenově příznivější řešení náhradního dílu a výrobce Toyota pro tento případ nabízí kromě výfuků první výbavy i cenově příznivou a spolehlivou alternativu z nabídky výrobků Toyota Optifit s cenou až o 40% nižší.

K čemu slouží výfuk?
Výfukové potrubí zajišťuje plynulý průtok výfukových plynů, zabezpečuje, aby byl motor tlumen od hluku, a aby byl jeho provoz hospodárný a ekologický zároveň.

Jak poznáte, kdy vyměnit výfukový tlumič?
Vozidlo je hlučnější, než je obvyklé, jako následek nedostatečného tlumení. Výfuk může vypouštět nadměrný kouř a dým. Některé části výfuku mohou být uvolněné a začínají rezonovat.

Dokonalé tlumení
Vnitřní kapacita originálního výfukového tlumiče Toyota a zabudovaného rezonátoru odpovídá a je vyladěna množství výfukových plynů produkovaných konkrétním typem motoru. To zajišťuje optimální tlumení hluku, klidný a pravidelný chod. Neoriginální výfuky mohou mít nedostatečnou kapacitu, což způsobuje hlučný a nepravidelný chod a v konečném důsledku mohou vyvolat vyšší spotřebu paliva, a to i pokud je výrobek zcela nový.

Životnost
Výfukové tlumiče první výbavy jsou vyrobeny z nerezavějící oceli a dosahují v průměru životnosti 7 až 9 let a více zatímco výfuky z ekonomické řady Toyota Optifit jsou vyrobeny z kvalitních alternativních materiálů odolávající korozi s životností 5 let a více.

Detaily dělají rozdíl
Originálnímu výfukovému potrubí Toyota přísluší též originální držáky a příchyty, které svojí konstrukcí zajišťují bezpečné uchycení minimalizující vibrace a rezonance. Neoriginální výfukové díly jsou často slabé, nepřesně pasují a mohou přenášet hluky a vibrace.

Více informací o této řadě produktů získáte u našeho specialisty.