Premium audiosystém JBL 

Dokonalý audiosystém JBL ve vozech Toyota

Společnost JBL, založená v roce 1946 Jamesem B. Lansingem, stojí v čele vývoje profesionálních a domácích reproduktorů již více než 60 let.

Začátky Lansingova podnikání v audioprůmyslu ještě před vznikem JBL se šťastnou náhodou kryly s nástupem zvukového filmu. Díky své inovativní konstrukci a vynikající technické kvalitě se Lansingovy reproduktory v oblasti audioprůmyslu staly srovnávacím standardem. Jeho první spolupráce s filmovou společností MGM získala cenu za své průkopnictví.

Mnohé z raných Lansingových inovací položily základy pro konstrukční řešení, která se u reproduktorů využívají dodnes. 

Ale i přes úspěchy na trhu s domácími hi-fi systémy JBL zůstávala věrná svým kořenům v oblasti profesionálního hudebního průmyslu. V roce 1969 ozvučila proslulý rockový festival Woodstock a tím si upevnila pozici nedostižného lídra v oboru velkoprostorové reprodukce zvuku. George Lucas si v roce 1983 tuto společnost vybral, aby pro něj vyvinula první zvukový systém pro kina s certifikací THX. Od té doby JBL stojí za většinou těchto instalací v kinech po celém světě.

Experti na audio
Desítky let stála společnost JBL v čele oboru přesné a výkonné reprodukce zvuku, čímž si získala všeobecný respekt a stala se volbou pro profesionály v audioprůmyslu. JBL ozvučovala mnohé z největších událostí hudební, sportovní a světové historie. Znalosti a zkušenosti získané díky náročným standardům, které jsou v tomto oboru vyžadovány, zúročila také při vývoji vynikajících audiosystémů určených pro domácí prostředí a nyní i …pro automobily.

Automobilové audiosystémy
Kvalitní ozvučení automobilu představuje technickou výzvu – je třeba brát v úvahu omezení ve hmotnosti, tvaru a rozměrech reproduktorů, problémy se zahříváním a také ochlazováním klíčových součástí, malý ozvučný prostor, rozdílné akustické vlastnosti různých materiálů v kabině a také rozmístění pasažérů obvykle mimo akustický střed reproduktorové soustavy. Všechny tyto faktory byly důkladně zvažovány také při vývoji audiosystému JBL pro modelovou řadu vozů Toyota.