Pylové filtry Toyota

Dva druhy pylových filtrů pro optimální kvalitu vzduchu

Pro většinu modelů Toyota jsou k dispozici dva druhy pylových filtrů, takže máte možnost volby.

Standardní pylový filtr

Je vyroben z vysoce kvalitní netkané textilie, která zachycuje hlavní nečistoty obsažené ve vzduchu, včetně prachu, sazí, olova, sulfátů a částic výfukových zplodin. Účinnost filtru je tak vysoká, že zachytí i prachové částice o velikosti pouhých několika desetin mikronu a zajistí bezpečnější a příjemnější prostředí uvnitř vozidla.

 

 

Aktivní pylový filtr

Zdokonalená verze pylového filtru je vyrobena z vysoce kvalitní netkané textilie, která je doplněna o vrstvu aktivního uhlíku. Textilní část pracuje stejně jako u standardního filtru, ale díky aktivní uhlíkové vrstvě zachytí ze vzduchu o 25% více nečistot. Aktivní uhlí navíc absorbuje část výfukových plynů, které často způsobují podráždění nosní sliznice, značně redukuje škodlivé látky a pachy uvnitř vozidla a zajišťuje tak dezodorační funkci.

 

Tajemství cistšího vzduchu

Během jízdy mají pylové filtry rozhodující roli při udržování čistého, svěžího a příjemně dýchatelného vzduchu uvnitř vašeho vozidla. Konec konců venkovní vzduch obsahuje mnoho dráždivých látek a nečistot, včetně výfukových zplodin, prachu, pylů a dalších částic, které mohou být nejen nepříjemné ale ve skutečnosti i škodlivé. Při proudění vzduchu do vozidla ventilačními otvory jsou vzduchem unášeny také nečistoty, dokud nejsou zadrženy pylovými a prachovými filtry Toyota. To znamená, že vy a vaši spolucestující můžete volně dýchat s klidným vědomím, že vzduch je během jízdy aktivně čištěn, a stejně tak je udržována i optimální funkce ventilačního a klimatizačního systému za všech povětrnostních podmínek.

Proc je nutné pravidelne menit pylové filtry Toyota?

Pylové filtry Toyota postupně ztrácejí účinnost z důvodu jejich zanášení nečistotami, které by se jinak dostávaly do interiéru vozidla. Z tohoto důvodu by se pylové a prachové filtry měly vyměňovat v pravidelných intervalech, v závislosti na počtu najetých kilometrů a prostředí, v němž je automobil provozován. Zanedbání výměny zaneseného pylového filtru má za následek sníženou kvalitu vzduchu uvnitř vozidla. Může to také vést k poklesu účinnosti klimatizace a následkem toho ke ztrátě komfortu za teplého počasí nebo ke zhoršenému výhledu přes zamlžená skla z důvodu kondenzace za chladného počasí.

Rychlá a správná výmena

Autorizovaný servis Toyota vám poskytne vysokou úroveň služeb a odbornosti, kterou od společnosti Toyota očekáváte. A protože jeho personál zná všechny modely Toyota, jsou to ti správní lidé pro výměnu pylového filtru vašeho vozidla. Výměna bude provedena rychle a precizně a vy budete mít jistotu kvalitní služby s plnou zárukou Toyota.

Zdravý vzduch za dostupnou cenu

Výměna pylového filtru Toyota nestojí mnoho. Dokonce i aktivní pylový filtr s dodatečnou dezodorační funkcí (viz informace na další straně) je cenově přijatelnou volbou, která určitě stojí za úvahu. Myslete na výhody čistého vzduchu uvnitř vozidla pro vaše zdraví a na excelentní servis, kterého se vám dostane od autorizovaného servisu. Je zřejmé, že je to malá cena za pohodlí vaše i vaší rodiny.

Zjistete si zda pylový filtr vašeho vozidla potrebuje výměnu

Pokud cítíte pachy a vzduch uvnitř vašeho vozu již není v létě tak svěží, jak by měl být, anebo zamlžení čelního skla zhoršuje výhled z vozidla v zimě, je pravděpodobné, že výměna filtru je nutná. Váš autorizovaný servis vám vždy poradí, kdy je nejlepší doba pro výměnu pylového filtru. Kontaktujte váš autorizovaný servis a zajistěte si, že během jízdy budete mít uvnitř vašeho vozu vždy ten nejsvěžejší vzduch.